ZombiRock Rehber

Yayınlandı: Haziran 2, 2012 / ZombiRock Genel Konular
Etiketler:, ,


Oyun Hikayesi:
Jessie Glave adlı asistanımız, Dünya Kuantum Araştırmaları Birliğinde çalışmakta ve uzun yıllar boyunca kafalarda soru işareti bırakan kozmik bir olayın yani Dünya’nın nasıl oluştuğu ile ilgili teori ile ilgili bazı önemli detaylar keşfetmesi ile başlıyor. Bu teori, atom içerisinde ki kozmik olay sonrası açığa çıkan enerjinin Dünya üzerinde ki her bir atomun içerisine gizlenmesi ve Dr. J adlı kahramanımızın  bu enerjiyi atomdan çıkartıp “KOR” adı verilen gizemli bir elementi oluşturması olayıdır. Oyun içerisinde Dr. J olarak adlandırılan kahramanımız, bu önemli sayılabilecek bulguları sayesinde bir çok alanda ödül kazanmayı başardı.

Lakin bu keşif beklenildiği gibi seyretmedi ve yeni elementimiz bazı Dünya’lı lar üzerinde olumsuz etkiler gösterdi. Kor adı verilen maddelerden olumsuz etkilenen insanlar teker teker “Zombi” adı verilen yaratıklara dönüşmeye başladılar…  Bu yaratıkları yani zombileri alt etmek için birilerinin savaşması ve bu tehlikeli yaratıkları alt etmesi gerekiyordu. Ve beklenen oldu “Kor Avcıları” adı verilen bir grup, bu zombilere karşı yeni bir savaşçı grup kurdular. Bu kor avcıları, Kor maddesini silahlarında muhteşem şekilde kullanmak için eğitilmiş insanlardır. Bu ekip, şehrin zombileşmiş mekanlarını, büyük çitler ve koruma kalkanları ile karantinaya almışlardır. Bu alanlarda hem eğitim alabiliyorlar, hem de büyük çaplı zombi akınlarına karşı koyabiliyorlardı.

Zombi Rock Sınıfları:

Gitarist:
Evet yanlış duymadınız, kahramanlarımızdan ilki bir gitarist. Ona bir gitarist deyip geçmeyin, yetenekleri zombilere karşı ölümcül olabilir. Orta sınıf bir karakterdir ve eksi yada artı sayılabilecek üstün özelliklere sahip değil. Eğer gitarist kahramanımızın yeteneklerini doğru kullanabilirseniz, hem sizin hem de takım arkadaşlarınızın eğleneceği yemler haline getirebilirsiniz.

Boksör:
İkinci kahramanımız bir boksör, hem de kariyeri başarılar, altın kemerler ile dolu bir boksör. Kahramanımızın sanırız ki canı sıkılmış, kum torbalarını yumruklamaktansa zombileri yumrukları tercih etmiş. Çok hızlı koşabilir, ani ve beklenmedik darbeler yapabilir. Rakipler boksörümüz karşısında adeta savunmasız kalabilirler. YP’leri oldukça düşük ve zombilere karşı saldırıya geçerken etraflarına iyi bakınmalı, saldırıya uğrarlarsa etkisiz kalınabileceğini bilmelidirler.

Forvet:
Rugby futbol oyununun en önemli unsuru olan, Rugby topu ile neler yapabilirsiniz? Zombilerin her yerini morartmaya ne dersiniz? Nerdeyse en olumlu YP gücü Forvet sınıfındadır. Eğer konsantrayon sorunu yaşamıyorsanız, bir zombiyi ölene kadar, top yağmuruna tutabilirsiniz.

Beyzbolcu:
Kafa patlatma eylemini bir beyzbolcu yapabilirmi? Aslında karakterimizin özelliklerini hemen tahmin edebiliriz. Uzaktan ölüm darbeleri. Bu kahramanımız uzaktan yaptığı hamleler sayesinde rakibine ölümcül bir şekilde meydan okuyabilir. Gönderdiğiniz beyzbol topları rakibinizin neresine istiyorsanız oraya gider, yani güdümlü birer füzedirler. Dikkat etmeniz gereken nesneleri vurmamanızdır. Dikkatli olun!

İtfaiyeci:
Bir itfaiyeci yangın mı söndürmeli, yoksa zombi mi öldürmeli?  Ve oyun içerisinde ki alt edilmesi en zor karakterdir ve en yüksek YP gücüne sahiptir. Önemli bir dezavantajı ise oldukça yavaş olması. Bu da ekipmanından kaynaklanıyor. Takım çalışması için oldukça faydalıdır. Zombilere karşı oldukça etkili olabilir ve takım arkadaşlarına zaman kazandırabilir.

Oyun Modları:
Zombi Rock indir oyunumuz içerisinde oldukça fazla oyun modu yer alıyor ve istediğiniz seçebilme özgürlüğüne sahiptir.

Ölüm Oyunu:
Rakip takımlar kendi aralarında yaptıkları müsabakalarda ilk 9 puana oluşan takım kazanır, diğeri kaybeder. 9 puana 5 dk. İçerisinde ulaşamazsanız, en fazla öldürme eyleminde bulunan takım kazanır.

Kor Avı:
İki takım halinde oynanır. Takımlara toplam 24’er Kor verilir. Bu korların tamamına sahip olan takım, oyunu kazanır. Rakibinizin korunu alabilmek için onu öldürmeniz gerekir. Öldürdüğünüz oyuncunun koru size geçer. Bir çok kişi öldürmek için saldırmış ise, ölen oyuncunun korları, son darbeyi vurana en yüksek ve diğerlerine de bir kısmı verilmek üzere paylaştırılır. 43 Kor adedine sahip olduğunuzda oyunu bitirmişsiniz demektir.

Zombi İstilası:
Bu modumuz içerisinde zorluk dereceleri vardır. Bu derecelerde akın akın gelen zombilerin sayısı çeşitlilik gösterilir. Zombi istilası 5-7-10 olarak değişir. Bir takım 4 kişiden oluşabilir, 5 olamaz ama daha az sayılarda takımlar oluşturulabilir.

Herkes Tek:
Oyun modumuz da seçtiğiniz kahramanımız artık tek, kimse yardım edemez. Oyun modu içerisinde toplam 8 kişi olabilir ve oyun süresi 5 dk. dır.

Baş Düşman Savaşı:
Zombileri tekrar diriltme yeteneğine sahip olan deli aşçıya karşı savaştığınız oyun modumuz oldukça eğlenceli ve 5 dk. İçinde savaşı kazanmalısınız. 9 öldürme puanına ulaşan oyunu kazanır.

Zombi Rock Online Oyunu, başlarken en başta yer alan eğitim modunu kesinlikle atlamayın. Bu mod sayesinde oyunu daha iyi kavrayacak ve daha başarılı olacaksınız. Eğitim videosunu izlemeniz tavsiye edilir.

Sizde Hemen Zombi Rock indir’in ve maceramıza hemen katılın, Tamamen ücretsiz

ZombiRock
Manga

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s